OZONOWANIE

NA CZYM POLEGA OZONOWANIE WNĘTRZA SAMOCHODU ?

Nawet w najbardziej zadbanych samochodach pod wpływem regularnego użytkowania mogą pojawić się niechciane zapachy we wnętrzu. Dotyczy to przede wszystkim aut, w których palone są papierosy, przewożone zwierzęta czy często spożywane zostają posiłki. Tego rodzaju aromatów nie pozbędziemy się domowymi sposobami. Najlepiej wykonać wówczas ozonowanie wnętrza samochodu.

Ozonowanie to obecnie jedna z najskuteczniejszych i najprostszych metod na oczyszczenie wnętrza pojazdu. Pozbywamy się w ten sposób nie tylko przykrych zapachów, ale również pleśni, alergenów, pyłów, które skrywają się w każdym nawet najmniejszym zakamarku naszego auta, a często nawet są niezauważalne ludzkim wzrokiem.

Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Ulegając rozpadowi, wytrąca się obojętna cząsteczka tlenu O2 i aktywny wolny atom tlenu. Podczas procesu ozonowania samochód jest dezynfekowany, a wszelkie bakterie zostają zniszczone. Co więcej, wnętrze jest odkażone, dzięki czemu znika problem nieprzyjemnego zapachu.

Ta metoda czyszczenia wnętrza pojazdów szczególnie polecana jest w przypadku alergików. Ozonowanie jest w stanie usunąć wszelkie pyłki, roztocza i drobnoustroje, które mogą powodować reakcję alergiczną czy atak astmy.